Z życia

Jazdy doszkalające przed egzaminem

Standardowy kurs nauki jazdy obejmuje 30 godzin nauki praktycznej. Niektórym, przyszłym kierowcom ta ilość godzin w zupełności wystarczy, aby nabyć niezbędne umiejętności w zakresie jazdy praktycznej i manewrów. Są jednak osoby, które po 30 godzinach praktycznych jazd nie czują się na tyle na siłach, aby podejść do egzaminu praktycznego. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem są jazdy doszkalające, jakie oferowane są także w Autoszkole Juszczak.

Standardowy kurs nauki jazdy obejmuje 30 godzin nauki praktycznej. Niektórym, przyszłym kierowcom ta ilość godzin w zupełności wystarczy, aby nabyć niezbędne umiejętności w zakresie jazdy praktycznej i manewrów. Są jednak osoby, które po 30 godzinach praktycznych jazd nie czują się na tyle na siłach, aby podejść do egzaminu praktycznego. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem są jazdy doszkalające, jakie oferowane są także w Auto Szkole Juszczak.

Kurs nauki prawa jazdy trwa tyle, że w założeniu kursant powinien nauczyć się prowadzenia pojazdu w różnych warunkach drogowych, wykonywać różne manewry (parkowanie, zawracanie) i mieć wysterczającą wiedzę do przystąpienia do egzaminu państwowego. W praktyce jest różnie podobnie jak różni są kursanci uczestniczący w kursie prawa jazdy. Pewien odsetek kursantów, to osoby, które w kursie biorą udział po raz kolejny lub wcześniej siedziały już za kółkiem samochodu. Takie osoby szybko odnajdują się w kwestiach praktycznych i dobrze radzą sobie zarówno na placu manewrowym jak i w trakcie jazd po mieście. Inna część kursantów to osoby, które za kółkiem samochodu siadają po raz pierwszy dopiero podczas praktycznej nauki jazdy. Często są tak zestresowani, że dopiero po kilku godzinach nauki na placu manewrowym odważają się wyjechać na miasto. W takich przypadkach kursant potrzebuje zdecydowanie więcej czasu na przyswojenie zagadnień praktycznych, a 30 dostępnych godzin jazd jest zdecydowanie zbyt krótkim czasem, aby czuć się pewnie za kółkiem i nauczyć się dobrze jeździć.

Najpierw doszkalanie, potem egzamin

Przystąpienie do egzaminu państwowego w sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni swoich umiejętności nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Egzamin jest stresujący, kosztuje, a jeżeli nie uda się go zdać dochodzi do sytuacji, w której zaczynamy wątpić we własne umiejętności. Czasem wystarczy kilka godzin doszkalających celem uzupełnienia braków, odczucia komfortu z własnych umiejętności prowadzenia pojazdu i uzupełnienia braków. Warto zainwestować w taką opcje dodatkowych jazd a nie od razu po ukończeniu 30 godzin kursu praktycznego zapisywać się na egzamin państwowy. Pośpiech to zły doradca, im szybciej chcemy zdobyć prawo jazdy tym więcej kwestii może pójść nie po naszej myśli. Nie tylko będzie się coraz bardziej denerwować, ale będziemy generować dodatkowe koszty kolejnych wynikające z kolejnych prób podchodzenia do egzaminu. Zamiast kilkukrotnie podchodzić do egzaminu lepiej środki te przeznaczyć na jazdy doszkalające i zdać egzamin za pierwszym lub drugim podejściem, tym bardziej, że poruszając się samochodem odpowiadamy za innych użytkowników drogi oraz przewożonych pasażerów.

Szansa na zdanie za pierwszym razem

Kursanci, którzy zdecydują się na zakup jazd doszkalających uzyskują możliwość podszkolenia swoich umiejętności, nie tylko nauczą się praktycznych umiejętności, zachowania w trudnych sytuacjach drogowych, ale co najważniejsze zredukują poziom swojego stresu przed egzaminem państwowym. Im większa pewność tego, co umiemy, tym mniejsze nerwy w trakcie jazdy po mieście z egzaminatorem. Korzystając z jazd doszkalających mamy szansę zdać bez większych problemów egzamin już za pierwszym podejściem. Jeśli natomiast mając świadomość wielu braków wybierzemy się na egzamin, trudno jest liczyć jedynie na szczęście. Egzaminu najprawdopodobniej nie zdamy, a i tak trzeba będzie się zapisać na dodatkowe jazdy doszkalające.

 

Doszkalanie w Auto szkole Juszczak

Jazdy doszkalające można wykupić w naszej Auto Szkole u dowolnego instruktora. W trakcie doszkalania nasi instruktorzy zwracają uwagę nie tylko na trudne sytuacje, które mogą pojawić się na egzaminie, ale również na indywidualne problemy każdego kursanta. Część kursantów może mieć problem w ocenie pierwszeństwa na drodze inni zaś z parkowaniem lub zawracaniem. Proces doszkalania pozwala skupić się na tych aspektach prowadzenia pojazdu, które kursantowi sprawiają problem i nie czuje się w nich pewnie. Dzięki jazdom doszkalającym kursanci są w stanie opanować te zagadnienia praktyczne, których nie byli w stanie przyswoić w trakcie 30 godzin kursu nauki jazdy.

 

Jazdy doszkalające, auto szkoła, auto szkoła bałuty, autoszkoła, auto szkoła teofilów, auto szkoła łodź

2024-05-01 00:00:00

Strefa kursanta

Nasze doświadczenia

Kurs prawa jazdy samochodem z automatyczną skrzynią biegów.

WIĘCEJ

Kurs prawa jazdy kategorie A i A2 - na motocykl.

WIĘCEJ

W tej zakładce najnowsze rankingi WORD z łódzkich autoszkół

WIĘCEJ Super Prawo jazdy

Jazdy doszkalające dla osób z naszej auto szkoły, a także z innych auto szkół, lub dla osób posiadająych już prawo jazdy.

Więcej o jazdach doszkalających

PKK - elektroniczny identyfikator profil kandydata na kierowcę. Jest nadawany w Wydziale Komunikacji lub Starostwie i obowiązkowy przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy w naszej autoszkole.

WIĘCEJ

Baza pytań i testów egzaminacyjnych dla kandydatów na kierowców ubiegających się o Prawo Jazdy Kategorii B, zawierająca proste wytłumaczenia oparte o kodeks ruchu drogowego. 

WIĘCEJ

Nauka jazdy na trudnych skrzyżowaniach sprawia kursantom wiele problemów dlatego Auto Szkoła Juszczak przygotowała filmy pozwalające zapoznać się z nimi przed wyruszeniem w miasto.

WIĘCEJ

Doświadczenie, opanowanie, właściwe dydaktyczne podejście to podstawa nauczania w Auto Szkole Juszczak. Selekcjonujemy i zatrudniamy profesjonalnych instruktorów nauki jazdy w Łodzi.

WIĘCEJ

ZOSTAŃ NASZYM KURSANTEM

Strefa kursanta

Nasz najnowszy film

Precyzja kierowania

Czuj się pewnie wszędzie tam, gdzie będziesz jechał, osiągaj zamierzony cel podróży.

 

Doświadczenie i umiejętności zdobyte podczas nauki w naszej auto szkole procentują nie tylko na egzaminie, ale i po zakończonym kursie prawa jazdy. Z nami zostaniesz dobrym kierowcą.

STREFA KURSANTA

O Auto Szkole

Autoszkoła Juszczak szkoli dobrych kierowców kategorii B od 1999 roku na terenie Łodzi (Teofilów, Bałuty, Retkinia), Aleksandrowa Łódzkiego oraz Zgierza. Oferujemy profesjonalne kursy nauki jazdy, dzięki którym zdobędziecie prawo jazdy.

Adres szkoły

ul. Rydzowa 2, 91-211 Łódź

Pobierz i prześlij dalej

Dziękujemy

Kontakt

42 236 61 90

Zadzwoń

510 285 635

Zadzwoń

Pon. - Pt. 10.00 - 18.00

Godziny otwarcia