Z życia

Prawo jazdy kategorii B w kilku krokach

Chcesz zdobyć prawo jazdy, nie jesteś kierowcą? Jesteś w odpowiednim wieku i zastanawiasz się, od czego zacząć. Z tego artykułu dowiesz się krok po kroku jak zdobyć prawo jazdy.

Chcesz zdobyć prawo jazdy, nie jesteś kierowcą? Jesteś w odpowiednim wieku i zastanawiasz się, od czego zacząć. Z tego artykułu dowiesz się krok po kroku jak zdobyć prawo jazdy.

 

Dokumenty

Proces zbierania odpowiednich dokumentów najlepiej rozpocząć od wizyty u lekarza celem wykonania badań lekarskich potwierdzających, że kandydat nadaje się na kierowcę. Zazwyczaj to tylko formalność, ale czasem podczas badana kursant dostaje adnotację o konieczności prowadzenia pojazdu w okularach. Koszt badania to 200 zł, niezależnie od lekarza. Jeśli nie wiesz gdzie możesz przeprowadzić badania skontaktuj się z auto szkołą Juszczak, Nasza Pani Sekretarka poda adresy gabinetów lekarskich.

Posiadając odpowiedni dokument od lekarza dotyczący braku przeciwskazań należy udać się do wydziału komunikacji (właściwego dla adresu zamieszkania) celem złożenia wniosku o wydanie numeru PKK – Profil Kursanta Kierowcy. Składając wniosek należy posiadać fotografię. Posiadając numer PKK można dopiero zapisać się na kurs prawa jazdy w auto szkole. Pamiętać należy, że rozpoczynając kurs przed osiągnięciem pełnoletności – maksymalnie trzy miesiące przed wiekiem 18 lat podczas składania wniosku musza być obecny opiekun, rodzić, który w urzędzie musi podpisać zgodę na rozpoczęcie kursu.

 

Auto szkoła

Ważnym aspektem kursu prawa jazdy jest wybór auto szkoły. Zazwyczaj kursanci wybierają auto szkołę znajdującą się blisko własnego miejsca zamieszkania. Pozwala to na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na dojazd na lekcje czy też wykład. Ceny kursów w Łodzi to około 1500 zł, w co wliczone jest 30 godzin teoretycznych po 45 minut oraz 30 godzin praktycznej nauki jazdy po 60 minut. W auto szkole Juszczak kursanci w cenie kursu otrzymują podręcznik, możliwość odbycia kursu na egzaminacyjnych samochodach Hyundai i20, możliwości indywidualnego ustalenia jazd w godzinach 8:00 -20:00, zajęć z pierwszej pomocy, wewnętrznego egzaminu jak i szkolenia po trasach egzaminacyjnych. Często spotkać się można z ofertami zaniżonych kursów w cenie 1000 zł. Jednakże w takich przypadkach we założeniu kursant musi wykupić określoną ilość godzin dodatkowych, gdzie suma summarum kurs jest znacznie droższy. Jest możliwość odbycia kursów teoretycznych online w domu, zdania egzaminu teoretycznego, państwowego i po jego zdaniu zapisania się na kurs praktyczny. Jednakże takie rozwiązanie nie jest polecane, warto, bowiem odbyć pełny kurs teoretyczny w auto szkole z przepisów ruchu drogowego. W trakcie kursu stacjonarnego poznać można instruktorów auto szkoły, zadań pytania, czy też uzyskać wyjaśnienie wielu problemów i problematycznych sytuacji drogowych.

 

Szkolenie na kierowcę

Po skończeniu kursu teoretycznego i zdaniu wewnętrznego egzaminu w auto szkole kursant będzie mógł przystąpić do kursu praktycznego i usiąść za kierownicą samochodu. Pierwsze kilometry jazd praktycznych realizowane są na placu manewrowym. Jeżeli instruktor zdecyduje, że kursant panuje nad pojazdem będzie on mógł wyjechać na miasto. Tutaj nastąpi najważniejsza część szkolenia, czyli nauka jazdy w ruchu drogowym. Po zakończeniu szkolenia praktycznego, zostanie przeprowadzony wewnętrzny egzamin praktyczny w auto szkole, po zdaniu, którego wydane zostaną kursantowi dokumenty i będzie on mógł przystąpić do egzaminu państwowego.

auto szkoła łódź, prawo jazdy łódź

2019-10-16 00:00:00

Strefa kursanta

Nasze doświadczenia

Kurs prawa jazdy samochodem z automatyczną skrzynią biegów.

WIĘCEJ

Kurs prawa jazdy kategorie A i A2 - na motocykl.

WIĘCEJ

W tej zakładce najnowsze rankingi WORD z łódzkich autoszkół

WIĘCEJ Super Prawo jazdy

Jazdy doszkalające dla osób z naszej auto szkoły, a także z innych auto szkół, lub dla osób posiadająych już prawo jazdy.

Więcej o jazdach doszkalających

PKK - elektroniczny identyfikator profil kandydata na kierowcę. Jest nadawany w Wydziale Komunikacji lub Starostwie i obowiązkowy przed zapisaniem się na kurs prawa jazdy w naszej autoszkole.

WIĘCEJ

Baza pytań i testów egzaminacyjnych dla kandydatów na kierowców ubiegających się o Prawo Jazdy Kategorii B, zawierająca proste wytłumaczenia oparte o kodeks ruchu drogowego. 

WIĘCEJ

Nauka jazdy na trudnych skrzyżowaniach sprawia kursantom wiele problemów dlatego Auto Szkoła Juszczak przygotowała filmy pozwalające zapoznać się z nimi przed wyruszeniem w miasto.

WIĘCEJ

Doświadczenie, opanowanie, właściwe dydaktyczne podejście to podstawa nauczania w Auto Szkole Juszczak. Selekcjonujemy i zatrudniamy profesjonalnych instruktorów nauki jazdy w Łodzi.

WIĘCEJ

ZOSTAŃ NASZYM KURSANTEM

Strefa kursanta

Nasz najnowszy film

Precyzja kierowania

Czuj się pewnie wszędzie tam, gdzie będziesz jechał, osiągaj zamierzony cel podróży.

 

Doświadczenie i umiejętności zdobyte podczas nauki w naszej auto szkole procentują nie tylko na egzaminie, ale i po zakończonym kursie prawa jazdy. Z nami zostaniesz dobrym kierowcą.

STREFA KURSANTA

O Auto Szkole

Autoszkoła Juszczak szkoli dobrych kierowców kategorii B od 1999 roku na terenie Łodzi (Teofilów, Bałuty, Retkinia), Aleksandrowa Łódzkiego oraz Zgierza. Oferujemy profesjonalne kursy nauki jazdy, dzięki którym zdobędziecie prawo jazdy.

Adres szkoły

ul. Rydzowa 2, 91-211 Łódź

Pobierz i prześlij dalej

Dziękujemy

Kontakt

42 236 61 90

Zadzwoń

510 285 635

Zadzwoń

Pon. - Pt. 10.00 - 18.00

Godziny otwarcia